T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / KEPSUT - Kepsut Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

May

Aşçı Yardımcılığı kursumuz 22.05.2024 Çarşamba günü başlayacaktır.

Kayıtlar 27.05.2024 Pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Nis

 "Hayat Boyu Öğrenme Kurumları, Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Buluşuyor" temasıyla “Minik Eller, Büyük Hayaller” Etkinliklerimiz

 

Nis

Açık Öğretim  Lisesi 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri  19 Nisan 2024 tarihinden, 13 Mayıs 2024 tarihi mesai bitiminde kadar yapılabilecektir.

Mrt

- Usta Öğreticilerimizin maaşları kurumumuz tarafından hesaplanıp Maliye Yönetim Sistemi üzerinden hesaplara aktarıldığında kontrol edilmesi ve hataların maddi cezai işlem oluşmaması için kurumumuza 3 gün içinde bildirilmesi.

- Usta Öğreticilerimizin kursa başlamadan önce, kurumumuz tarafından yapılan sigorta giriş işlemleri evrağını kurumumuza gelerek imzalamaları, kurs bitiminde sonra sigorta çıkışlarını yaptığımızda da yine takiplerini yapmaları.

- Usta Öğreticilerimizin sigorta ve E-bildirge gün sayıları teslim edilecek puantajlara göre yapılacağından hak kaybı doğmaması için puantajların her ayın 20-27'si arasında teslim edilmesi gerekmektedir.

Mrt

Kurs tanıtım ve kurs ziyaretleri kapsamında haftada bir geceleri gerçekleştirdiğimiz köy ziyaretlerinde bu hafta Örencik kırsal mahallesindeydik.

Şbt

Karaçaltı Köyü'nde açılan İğne Oyası kursumuzu ziyaret ettik ve devam eden diğer kurslar hakkında bilgi aldık.

Ock

AÇIK LİSE ve ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Ekm

Öğrencilerin Dikkatine! 2023-1 Dönemi Sınavı 23-24 Aralık 2023 Tarihlerinde Basılı Evrakla Okullarda Yüz Yüze Yapılması Planlanmaktadır.

2023-1 Dönemi Sınavına Seçtiğiniz Sınav Bölgesinde Katılacaksınız.

Bu Nedenle Sınav Bölgenizi Kontrol Ederek Gerekli Değişiklikleri Yapıp "Kaydet" Butonuna Tıklayınız. Ayrıca Telefon Numaranızın Güncel Olmasına Dikkat ediniz.

Ekm

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİNDE BİYOMETRİK FOTOGRAFI OLMAYAN ÖĞRENCİLER SINAV KATILIM ÜCRETİNİ YATIRSALAR DAHİ OTOMATİK KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ YAPILMAYACAKTIR. BU DURUMDAKİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT YENİLEME İŞLEMİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN BİYOMETRİK FOTOGRAFLARINI İLAN EDİLEN KAYIT YENİLEME TARİHLERİ ARASINDA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNE MÜRACAAT EDEREK AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİNE YÜKLETMESİ GEREKMEKTEDİR.

Eyl

Adem Merkezi İşbirliği ile açılan El Sanatları, Amigurumi ve Giyim Kurslarımızın Sergisi Yapıldı

May

Kepsut Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde açtığımız Halk Oyunları Kursundaki öğrencilerimiz 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda sahne aldılar.

May

Hayat boyu öğrenmenin gerekliliği ve yetişkin eğitimi gibi konularda yayımlanmış olan son dönem yayınlar kururumumuz tarafından incelendi.

Kemal Nazlı (Bingöl Üniversitesi) -  Niyazi Özer (İnönü Üniversitesi) hocalarımızın  yayınlamış olduğu"Yöneticilerinin Gözünden Halk Eğitimi Merkezlerinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri " makalesi incelendi 

Makalenin pdf hali aşağıdaki linktedir. Faydalanmak isteyenler inceleyebilir.

May

İlçemizin en uzak köylerinden olan YEŞİLDAĞ'da vatandaşlarımızın talebi üzerine hayvancılık kursları açıldı.

30 gün süren eğitim sonunda kursiyerlerimiz belge sahibi olup aynı zamanda daha bilinçli olarak hayvancılık yapmaya başladılar.

Köy'de bulunanan ve atıl vaziyetteki eski bir bina kurs merkezi haline getirilip eğitimler burada verildi.

Yeşildağ Köyü muhtarımıza ve halkımıza bu binayı eğitim için kazandırmakta bizlere yardım ettikleri için teşekkür ediyoruz.

Nis

Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm projesi kapsamında Hacer Özer İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokullarında açılan kurslarımızda yapılan oyuncaklar, 23 Nisan haftasında öğrencilere dağıtıldı.

Mrt